Koncert Mistrzowie-Dzieciom z okazji Dnia Dziecka.

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (4.jpg)4.jpg

MUZYKOWANIE U MATEJKÓW

Muzykowanie u Matejków” - to cykl koncertów organizowany w Domu Jana Matejki w Krakowie przy ulicy Floriańskiej 41 od 2012 roku, w ramach umowy podpisanej pomiędzy Muzeum Narodowym w Krakowie a Szkołą Muzyczną I stopnia w Dobczycach.

Cykl koncertów ma na celu przywołanie ducha salonu rodziny Matejków sprzed minionych lat. Ojciec Jana Matejki - Franciszek był nauczycielem muzyki i jego dom rozbrzmiewał muzyką kameralną i lekcjami muzyki. Sam Jan Matejko odebrał staranne wykształcenie muzyczne. Cykl koncertów związany jest również z obchodami roku Jana Matejki w Muzeum Narodowym w Krakowie w roku 2013 r. Motywem przewodnim koncertów są dzieła muzyczne ze spuścizny i biblioteki przechowywane w zbiorach Domu Jana Matejki.

Koncert, który odbędzie się 15 marca 2017 roku o godz. 18.00 nosi tytuł: „Jak uczyłby dzisiaj Franciszek Matejko-nowe instrumenty muzyczne w salonie Matejków” wykonają absolwenci, uczniowie i nauczyciele, w hołdzie Franciszkowi Matejce w relacjach Mistrz – Uczeń. Wstęp wolny na koncert.

Pliki do pobrania:
Pobierz plik (muzykowanie wersja4.pdf)muzykowanie wersja4.pdf

Program koncertu w Muzeum Do Jana Matejki w Krakowie w dniu 19.01.2017r.

W dniu 13.04.2016r. o godz. 18.00 odbędzie się koncert laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego Młodzi Czarodzieje Gitary" w Muzeum Dom Jana Matejki- Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

Program koncertu w Muzeum Dom Jana Matejki w Krakowie w dniu 09.03.2016 roku