27 października bieżącego roku, o godzinie 18.00-tej, w Auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego  w Dobczycach odbędzie się premiera musicalu-opery dziecięcej pt. „Pocztówki muzyczne” według libretta Wojciecha Graniczewskiego z muzyką Jarosława Olszewskiego i w choreografii Kingi Kużdżał.

Celem projektu jest połączenie atrakcyjnej warstwy muzycznej z formą teatralną wykorzystującą przestrzeń obiektu. Fabuła opiera się na kilku luźno skojarzonych obrazach ujętych w różnorodną oprawę dźwiękową i sceniczną. W tym kontekście projekt stanowi wydarzenie bezprecedensowe, gdyż realizują go uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach przy współudziale nauczycieli, oraz reżysera – Magdaleny Wąsowskiej. Pomysłodawcą i producentem spektaklu jest dyrektor szkoły – Monika Gubała.

Młodzi wykonawcy zaprezentują się w partiach solowych, chóralnych oraz różnego rodzaju układach choreograficznych, w których wezmą udział: kameralna orkiestra smyczkowa, orkiestra dęta-big band, chór szkolny „Vox Coelestis”, młodzieżowy zespół wokalny oraz dziecięcy zespół rytmiczny. Spektakl poprowadzi Marta Łapczyńska.

Wykonanie projektów kostiumów do „Pocztówek” powierzono uczniom Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem – Katarzynie Staszel oraz Patrykowi Kaleciakowi. Projekcje wykonała Małgorzata Łukowicz.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: „Kolekcje” - priorytet: Zamówienia kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Józef Tomal – Starosta Powiatu Myślenickiego oraz Bogusław Nowak – dyrektor Opery Krakowskiej.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Dobczyce oraz Radę Rodziców Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach.

Partnerzy:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ISPINA

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów

Telewizja Powiatowa Myślenice

Myślenicka Orkiestra Kameralna „Concertino”

Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem

INTERTON CLASSIC

Patronat medialny:

Radio Plus Kraków

Twoja Muza

Miesięcznik Gminy i Miasta Dobczyce TAPETA

Myślenicki Miesięcznik Powiatowy SEDNO

Współpraca redakcyjna:

RMF Classic

Sponsorzy:

Wawel S.A.

Bank Spółdzielczy w Dobczycach

DMARCHITEKTURA

Alpha Technology  Sp z o.o. Sp k.a.

Bank Spółdzielczy w Dobczycach

M&M LEDER - Producent pasków skórzanych

Hurtownia Armatury RYMAX Chorobik Wojtycza Sp. J.

Piekarnia Cukiernia "Złoty Kłos"

Premiera Musicalu - opery dziecięcej "Pocztówki muzyczne" libretto Wojciech Graniczewski, muzyka Jarosław Olszewski odbędzie się w dniu 27 października 2014 roku, w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo Sportowego w Dobczycach, ul. Szkolna 43 o godz. 18.00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje- priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Musical realizowany jest i dofinansowany przez Gminę Dobczyce, Szkołę Muzyczną I stopnia w Dobczycach oraz Radę Rodziców.