Chór dobczyckiej szkoły muzycznej na deskach filharmonii krakowskiej

Chór szkolny Vox Coelistis Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach, pod kierunkiem Magdaleny Siudyszewskiej, w niedzielny zimowy wieczór, 9 stycznia 2011 roku, zadebiutował na deskach Filharmonii Krakowskiej.

Galowy koncert kolęd, który odbył się pod honorowym patronatem jego eminencji Stanisława Kardynała Dziwisza, był połączony ze zbiórką na rzecz  Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie.Jest to pierwszy debiut Chóru Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach, nie tylko jeśli chodzi o wsparcie tej akcji, ale przede wszystkim występ w filharmonii wspólnie z akademickim Chórem „Organum”, Chórem „Pro Musica” i zespołem instrumentalnym „Ricercar”, który organizuje koncerty kolęd już prawie od 30 lat.

- Dla uczniów oraz prowadzącej Chór Magdaleny Siudyszewskiej było to niezwykłe przeżycie duchowe i artystyczne, nie ukrywam, że i dla mnie również - mówi Monika Gubała – dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach. - Jest to zarazem dla nas wielkie wyróżnienie, gdyż szkoła prowadzi swoją działalność edukacyjną dopiero drugi rok.

Koncert swoją obecnością zaszczyciło wiele znamienitych gości: ks. biskup Leon Dubrawski, konsul generalny RP w Winnicy na Ukrainie - Krzysztof Świderek, ojciec Leon Knabit, senator RP Stanisław Bisztyga, burmistrz Marcin Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Krakowie - Stanisław Dziedzic.

Całość koncertu prowadził dyrygent Bogusław Grzybek. W koncercie wzięli udział następujący soliści: Elżbieta Towarnicka - sopran, Wiktoria Bisztyga - sopran, Stanisław Ziółkowski  - baryton, Janusz Borowicz  - bas, Joachim Grubich - organy, Mieczysław Tuleja  - organy.

Następny koncert Chóru Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dobczycach odbędzie się na zamku w Niepołomicach, 16 stycznia 2011 roku. Chór wystąpi wraz z Chórem Organum.