Przesłuchania kandydatów

17.05.2009 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

{phocagallery view=category|categoryid=1|imageid=95|float=left}

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu rozpoczął się cykl przesłuchań dzieci do Szkoły Muzycznej w Dobczycach. Przypomnijmy, szkoła rozpocznie swoją działalność w Starej Szkole przy ul. Jagiellońskiej od 1 września 2009 roku.
Nowo mianowana przez Burmistrza Marcina Pawlaka Dyrektor Szkoły Muzycznej pani Monika Gubała wraz z dwiema nauczycielkami muzyki zajmują się sprawdzaniem słuchu melodycznego i harmonicznego oraz poczucia rytmu u dzieci.

Wczoraj, 21 lipca 2009 przesłuchaliśmy 20 dzieci” – mówi Pani Monika Gubała. Kolejne przesłuchania odbędą się w dniach: 22 i 24 lipca oraz 5 i 6 sierpnia. Do tej pory mamy zapisanych na liście 115 kandydatów. Z każdym pani Dyrektor umawia się w podanych wyżej terminach indywidualnie. – Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc na termin 5 sierpnia” – mówi pani Monika Gubała. „Przewidujemy jednak jeszcze dodatkowe terminy w drugiej połowie sierpnia” – dodaje.

Wciąż jest możliwość zapisu dzieci do Szkoły. Rekrutacja trwa bowiem do 31 lipca br. Zgłoszenia dzieci oraz wszelkie pytania związane z nauką szkolną należy kierować do sekretariatu Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce, tel. (012) 37-21-703, bądź osobiście I piętro, pok. 102. Jest również możliwość umówienia się na spotkanie z panią Dyrektor Szkoły w Urzędzie Miasta.
Plany pani Dyrektor Szkoły są ambitne.

„Chciałabym, by Szkoła w Dobczycach zaznaczyła się mocno na mapie Centrum Edukacji Artystycznej, jako prężnie rozwijająca się instytucja. Zależy nam bardzo na stworzeniu przyjaznej atmosfery zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Naszym celem jest krzewienie muzyki, ale także zaistnienie szkoły w środowisku lokalnym oraz promocja gminy Dobczyce na zewnątrz. Będziemy chcieli tworzyć oprawę muzyczną do wielu imprez artystycznych odbywających się na terenie gminy. Dlatego chcielibyśmy w tym względzie współpracować z instytucjami kultury i promocją UGiM Dobczyce” – mówi pani Monika.

Szkoła Muzyczna w Dobczycach zabezpieczy instrumenty muzyczne. Dlatego dzieci nie będą musiały kupować własnych instrumentów, lecz będą mogły ćwiczyć w domu na tych wypożyczonych ze szkoły.

{phocagallery view=category|categoryid=1|limitstart=0|limitcount=0}