Ślubowanie dzieci Szkoły Muzycznej

17.11.2009 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

„Będziemy strzegli honoru i dobrego imienia swojej szkoły i klasy, będziemy szanowali swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców, będziemy rozwijać swoje zdolności muzyczne by w przyszłości osiągnąć zamierzone cele” – ślubowali uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej, które z dniem 1 września rozpoczęły naukę w Szkole w systemie sześcioletnim (31 uczniów) i 4-letnim (32 uczniów), wczoraj, 16 listopada, w obecności swoich nauczycieli i rodziców, stały się prawowitymi uczniami.  Uroczystego pasowania smyczkiem i kluczem wiolinowym dokonała dyrektor szkoły Monika Gubała. Każde dziecko otrzymało również od Rady Rodziców upominek – kubek, projektu fotografa Leszka Kuli, który został wypełniony firmowymi słodkościami, dzięki przychylności firmy Wawel SA.

Prowadzący uroczystość nauczycielki: Magdalena Siudyszewska i Magdalena Irzyk wraz z dziećmi przeniosły widzów w krainę śpiewu, mądrości i umiejętności. Widownia okrzykami „owszem, owszem, tak, tak, tak” oraz oklaskami oceniała występy, wiedzę i umiejętności uczniów. Pierwszy występ na scenie, przed tak liczną widownią była niezwykle tremująca dla małych artystów, ale poradzili sobie z nią świetnie, wykonując takie utwory jak: „Pojedziemy na łów” (Aleksander Baran / trąbka), „Wesoła zabawa” (Julia Kwiatkowska / flet), „Łoś patataj” (Paweł Wątorek / skrzypce), „Sowizdrzał” (Emilia Selwa / pianino), „Melodia kurpiowska” (Wioleta Pudlik / flet) oraz „Pije Kuba do Jakuba” (Klaudia Guzik / wiolonczela).

Grą w rytmie tanga, oficjalną część uroczystości  zakończył duet nauczycielski Konrad Ligas – akordeon i Tomasz Polak – klarnet.

Galeria zdjęć ze ślubowania:

{phocagallery view=categories|imagecategories=1|imagecategoriessize=4|hidecategories=1,7}